Zimní příprava - běhání
Přidal/a nada dne 23.11.2009 15:33:02
Běhání a cyklistika prý moc dohromady nejdou, proto se samozřejmě v sezóně o běh ani nepokouším (abych neohrozila své kvalitní výkony ;)), v zimě je ale udržování kondice trochu těžší, tak jsem se letos rozhodla, že to zkusím. Koleno po dlouhé době konečně vypadá, že by se mnou mohlo spolupracovat, tak jsem začla. Ze začátku jen rovinaté okruhy do šesti kilometrů, ale pravidelně (skoro každý den) a postupně zkouším i první závody. V Brně je zajímavá tradice Brněnského běžeckého poháru, který se běhá právě přes zimu (což mi přesně vyhovuje), tak jsem docela zvědavá, co to se mnou udělá - jak mi to pomůže třeba na běžkách a hlavně jaký bude návrat na jaře na kolo. To se samozřejmě teprve uvidí, ale zatím se můžu podělit o pár zážitků z prvních běžeckých závodů:
Mizuno podzimní sedmička Závod, který se běžel jako doprovodná akce veletrhu Sport life 2009. Trať všichni znáte - stejný okruh, jako na kriťák, jen cca o 100 m delší (protažený až na kostkovou dlažbu, která běžcům tolik nevadí). Hned na první pohled bylo vidět, že běhání je v Brně populární - na hlavní trati startovalo přes 200 lidí, doběhlo 192. Okruh o 700 metrech se běžel desetkrát, což trochu zamotalo hlavu, ale nohy taky. Nakonec jsem si to odploužila na nějakém 160. místě.
Běh o pohár Jehnic
Sólo závod, mimo jakékoli poháry, kousek od Brna, ale přesto opět relativně vysoká účast: desetikilometrovou trať doběhlo víc než 120 závodníku, šestku pak 53. A spousta, spousta dětí v žákovských a předžákovských kategorií - těch bylo tolik, že už to sem ani nepíšu

. Běh 17.listopadu
aa No a konečně můj první pohárový závod - Běh 17. listopadu na trati pod Palackého vrchem. Přes vysloveně hnusné počasí běželo kratší trať (4 km) skoro 120 závodníků, v hlavním závodě na 8 km jich bylo bez mála 250. V rozbahněném, kopcovitém terénu považuju své 83. místo za docela úspěch (- na začátečníka) a uvidím, kam se mi podaří posunout (jsem rozhodnutá, že to bude nahoru :)).